В школі працює музей академіка Возняка

Музей створений у вересні 1985 року за сприяння фахівців ЛНУ ім. І.Франка та голови колгоспу «Прогрес» Матвісіва В.М. Літературно-краєзнавчий музей академіка Михайла Степановича Возняка діє при закладі освіти Волицької ЗОШ відповідно до наказу Головного управління освіти науки Львівської облдержадміністрації від 19.11.2001 р. №675./Files/images/Возняк2.png

Профіль музею: літературно-краєзнавчий; площа кімнати-музею 14 м2.

- М.Возняк «Наукові записки»;

- І.Франко «Статті і матеріали»;

- Ксерокопії документів наукової та громадської діяльності М.Возняка тощо;/Files/images/Возняк5.png

Зразки старовинного одягу, вишитих рушників, предметів побуту (передані у музей жителями села Волиця);

Іменна ваза;/Files/images/Возняк3.png

Шкільна парта, за якою сидів М.С.Возняк (передана зі старої школи) тощо.

Керівний склад музею: керівник – Наумко Роман Степанович, вчитель історії

Експонати музею постійно використовуються на уроках літератури рідного краю, під час проведення загальношкільних заходів на народознавчу тему. Під час вивчення творчості І.Я.Франка книги М.С.Возняка є наочним матеріалом при проведенні уроків літератури./Files/images/Возняк6.png

Матеріали музею використовують учні, випускники школи, студенти вищих навчальних закладів для написання рефератів, доповідей, дослідницьких робіт.

Головним завданням у роботі музею є залучення до вивчення життя і творчості вихідця з села, літературознавця академіка М.С.Возняка.

З числа учнів створено групу екскурсоводів, які цікаво і змістовно ознайомлять відвідувачів з історією села, розкажуть про М.Возняка.

Щорічно у місяці жовтні проходять уроки літератури рідного краю, конференції, приурочені роковинам від дня народження земляка. Також екскурсоводи проводять екскурсії для учнів школи, вихованців дитячого садка «Малятко», вчителів – учасників методоб’єднань, які проводяться на базі нашої школи, жителів села, гостей.

На подвір’ї школи встановлено погруддя славетному вченому-земляку М.С.Возняку./Files/images/Возняк 7.png

Кiлькiсть переглядiв: 221

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.